Matto Events

44

1983 Antalya doğumlu ve şuan İzmir’de ikamet ediyor. 2001 yılı Antalya Koleji, 2005 yılı Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi ‘Halkla İlişkiler ve Reklamcılık’ bölümü mezunu. Yine aynı okulda ‘Turizm İşletmeciliği’ alanında yüksek lisansını tamamladı. 2019 Şubat ayında da Türk Hava Yolları Akademisi – Airbus ve Ibn Haldun Üniversitesi ortaklığında yürütülen ‘Hava Taşımacılığı Yönetimi’ alanında ikinci yüksek lisansını tamamladı.

Şuan özel bir havayolu şirketinde Pilot olarak profesyonel kariyerine devam etmekte. Yaklaşık 3,5 yıl havayolu şirketinde İzmir Kokpit Müdür Yardımcısı olarakta yönetim katında aktif rol oynadı.

Ayrıca Türkiye ve KKTC’de birçok üniversitede ‘Pilotluk mesleği ve nasıl Pilot olunur’ başlıklı sunumu ile seminerlere ve konferanslara katılmakta. Bu çalışmalarının meyvesi olarak ta 2018 yılında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü destekleri ile Antalya Bilim Üniversitesi tarafından ‘2018 Yılın Havacısı Taltif Madalyası’ almaya hak kazandı. Yine aynı yıl ‘Business Channel Türkiye kanalı tarafından ‘2018 Yılın Bilir Kişisi Ödülü’ ile onurlandırıldı.

Her zaman bir organizasyonun içerisinde bulunmak, aktif görevler almak onun için büyük bir mutluluk kaynağı oldu. Günlerce büyük uğraşlar vererek düzenlediği organizasyonların sonucunda katılımcıların eğlenmesi ve mutlu şekilde ayrılması onu her zaman her şeyden daha çok heyecanlandırırdı. İşte bu heyecan ile üniversite yıllarında MATTO₂ Organization & Events kimliğini kurdu ve bu kimlik ile başlangıç yeri olarak Kuzey Kıbrıs’ta birçok başarılı organizasyona imza attı.

Geçmiş yıllarda edindiği bilgi, birikim ve tecrübeler ile bu kimliğini daha profesyonel bir alt yapı ile uluslararası platforma taşımaya karar verdi.
Ve bugün dinamik bir ekip ile İzmir’de büyük organizasyonlara imza atmakta, aynı zamanda da müzik menajerliği ve prodüksiyon alanlarında da emin adımlarla ilerlemektedir.

1991 yılı İzmir doğumlu ve halihazırda İzmir’de ikamet etmekte. Çocukluk yıllarını İzmir’de geçirdikten sonra ilköğretim, ortaöğretim ve lise yıllarını Nazilli’de tamamlamıştır. Nazilli Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Süleyman Demirel Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Ticaret bölümünden mezun olmuştur. Bu kapsamda küresel lojistik ve ticaret kapsamlı birçok projede yer almış, farklı sempozyumlarda farklı tecrübeler edinmiştir.

Mezun olduktan sonra özel bir şirkette Yurtdışı Satın alma Uzmanlığı görevini üstlendikten sonra yaklaşık olarak bir sene kadar Çin Halk Cumhuriyeti’nde görev almıştır. Şuan özel bir havayolu şirketinde Kabin Memuru olarak kariyerini sürdürmekte.

Çevresindeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı ve maceracı bir kişiliğe sahip. Etrafındaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakteri var. Olaylara önce kendi bakış açısıyla, sonra karşısındaki kişinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakar. Hatalarını asla unutmayan yapısı sayesinde zamanla hata yapmamayı öğrenen bir karakter yapısına sahip.

İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, tıp hakkında araştırmalar yapan, modayı yakından takip eden, en iyi olmak için büyük bir savaşın ortasına girmiş biri olarak kendinden emin adımlarla ilerlemiştir. Karşılaştığı sorunu kendince çözmeye çalışan pratik bir zekâya sahip, sorumluluk sahibi ve bilmediği bir konuyu bildiğini hiç bir şekilde savunmayan bir kişiliğe sahip.

 

Üniversite dönemi içerisinde farklı il ve ilçelerde değişik parti ve festivallerde görev almış. Organizasyon konusunda tecrübe kazanmıştır. Yaşamış olduğu bu tecrübelerle birlikte edindiği bilgi birikimi sayesinde MATTO2 Events kimliğinde Etkinlikler Müdürü statüsünde büyük projelere ve organizasyonlara imza atmaktadır.